Blog o niepełnosprawności słuchowej - dla słyszących i niesłyszących. Ciekawostki, wiersze,scenariusze, programy, interesujące zajęcia, karty pracy.
czwartek, 30 maja 2019
Tak o mnie napisali w Gazecie Olsztyńskiej
Pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak mówi, w jej rodzinie wcześniej nie było nauczycieli. — Ja zapoczątkowałam tę tradycję — opowiada. — Moja córka też została nauczycielką. Jest muzykiem i pracujemy w jednej placówce.
Początki były trudne. — Był pot i płacz z mojej strony — wspomina. — Po pierwsze nie mogłam się pogodzić z losem niesłyszących dzieci, że są tak nieszczęśliwe. Po drugie pot ciekł mi po plecach, bo nie mogłam się z nimi porozumieć. Brak komunikacji był straszny.
Dzieci, które mieszkały w internacie, tęskniły za mamą. — Problemy się nawarstwiały, ale ja skończyłam cztery stopnie języka migowego. Nie poddałam się — opowiada.
Wcześniej pani Teresa pracowała w kuratorium. Była pracownikiem administracyjnym. Ale cały czas się kształciła. A to podyplomówka z surdopedagogiki, a to kurs dziewiarstwa.
— Jak tak policzyłam, to mam 150 form doskonalenia — uśmiecha się. — Napisałam wiele programów, które realizuję w swojej pracy. Teraz na topie jest „Origami z wierszykami”.
Od 15 lat pani Teresa jest ekspertem ds. rozwoju nauczycieli.
— Z uczniami jesteśmy taką minirodziną — podkreśla. — Wstaję rano i cieszę się, że pójdę do swoich dzieci.
Miss Świata Niesłyszących

Choć Miss World i Miss Universe to najsłynniejsze konkursy piękności, na całym świecie organizowane są także podobne imprezy dla grup, które z różnych względów miałyby trudniej w rywalizacji. Wśród nich jest Miss Świata Niesłyszących, który daje kobietom szansę na udział bez bariery komunikacyjnej.
Laureatką j edycji konkursu została Iwona Cichosz, pierwsza Polka odznaczona w historii wydarzenia organizowanego od 2010 roku. 25-latka pokonała na finale w Las Vegas 19 konkurentek z całego świata.
sobota, 25 maja 2019
Subskrybuj:
Posty (Atom)